niedziela, 28 października 2012

Czas

Czas to pośpiech i tempo życia, czas to zegar odmierzający minuta po minucie chwile naszego życia, czas na rodzenie dzieci i czas na pogodną starość, czas to pora na refleksje nad swoim życiem, czas to czas na ..., no właśnie, czym on jest dla ciebie i jaką wartość stanowi?
Zegar astronomiczny ze znakami zodiaku. Praga
Należałoby życzyć wszystkim rozsądnego gospodarowania czasem, bo czas to pieniądz. Co prawda, pieniądze szczęścia nie dają, ale dzisiaj, kto wie? Dzisiaj w nocy z 27 na 28 października  o godzinie 3.00 przesuwamy wskazówki zegara do tyłu, o godzinę, czas więc ma szczególny wymiar. Od dzisiaj możemy pospać dłużej, ale trzeba pamiętać, że Słońce zachodzi wcześniej, więc zmniejszona dawka światła może spowodować zaburzenia snu i problemy z koncentracją.  
Ze zmiany czasu, niezależnie od komplikacji, ucieszyć się powinny 'nocne Marki', takim zawsze trudniej jest wstawać skoro świt. 
Powinny ucieszyć się także 'ranne ptaszki', które nie mają spania i wstają rano. Zanim ich zegar biologiczny przestawi rytm życia, obudzą się przed czasem, dzięki czemu będą mogły cieszyć się dłużej światłem dziennym. Taka dłuższa ekspozycja organizmu ludzkiego na dzienne światło uchroni ich przed sezonową depresją. 
Zegar astronomiczny ze znakami zodiaku. Praga


Zegarków jeszcze nie przestawiłam, ale mimo że mój zegar biologiczny bije innym rytmem, i tak będę musiała to zrobić. 
Póki co, oby do wiosny, a zegary niech odmierzają tylko słoneczne i szczęśliwe godziny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...