sobota, 6 lutego 2016

Genealogiczna łamigłówka po chińsku

Czy koń ze smokiem może spłodzić psa i bawoła? Okazuje się, że może, chociaż to niezbyt dobra krzyżówka. Smok dla psa i bawoła wykazuje mało zrozumienia. 

Smok dobrałby lepiej potomstwo ze szczurem, małpą i kogutem, ale związek z koniem może być równie interesujący. Smok jest surowy i perfekcjonista, lubi robić wszystko z rozmachem, łatwo wpada w gniew.

Koń powinien raczej związać się z kozą lub psem, wtedy stworzyliby niezwykłą parę. Koń jest zdolny do wykonywania ciężkiej pracy, jest niezależny i inteligentny. Jednakże może być czasem bardzo egoistyczny. Umysł ma bystry i często improwizuje, wykorzystując nadarzające się okazje na swój użytek. Bardzo szybko się uczy nowych rzeczy, co pozwala mu wykonywać kilka zadań jednocześnie. Niestety, taki sposób postępowania może być szkodliwy. 
Koń często nie kończy tego, co zaczął i zabiera się za nowe wyzwania.
Koń jest godny zaufania, przyjazny i ma otwarty umysł. Jest świetnym przyjacielem, zawsze szczery i oddany. Mimo że jest taki przyjacielski, nie stroni również od samotności. Dobrze czuje się bowiem w swoim towarzystwie. Jego dążenie do niezależności może prowadzić do wyobcowania, a nawet egocentryzmu, który w połączeniu z końskim temperamentem może stanowić wybuchową mieszankę.
Koń jest niezależny, ciekawski, logiczny, niepokorny, uparty. Uwielbia podróże.
Wiecznie młody duchem, inspiruje swoją wyobraźnią i pomysłowością. Potrafi wykonywać kilka czynności jednocześnie, ciągle stawia sobie kolejne wyzwania, szybko się uczy nowych umiejętności. Koń nie rozmyśla wiele o pieniądzach, nie stanowią one dla niego siły napędowej.

Pies jest nerwowy, niespokojny, trudny we współżyciu. Jest bardzo wrażliwy, dlatego nie potrafi znieść odrzucenia. Pies dla smoka wykazuje mało zrozumienia.

Bawół jest bardzo silną osobą, jednakże ma skłonności do zamykania się w sobie i chronicznego złego samopoczucia. Jest pragmatykiem, twardo stąpającym po ziemi. Jest z natury przystosowany do ciężkiej pracy, co powoduje, że nie darzy szacunkiem ludzi leniwych lub niedbałych. Jest niezmiennie uczciwy i bardzo drobiazgowy w wypełnianiu przyjętych przez siebie zobowiązań. Nie ciągnie go do egzotycznych znajomości bądź licznego grona przyjaciół. Zdecydowanie bardziej ceni sobie silne więzi ze swoimi życiowymi partnerami i rodziną oraz kilkoma bliskimi przyjaciółmi. Te więzi trwają przez całe życie. Jest wiarygodny i godny zaufania, elokwentny, pewny siebie, rzetelny i pracowity.
Bawół w miłości:
Zakochany Bawół nie potwierdza swoich uczuć werbalnie, nie układa poematów i nie śpiewa pieśni pod oknem ukochanej. Woli poprzeć swoje uczucia czynami, zamiast mówić o nich. Bardzo dużo czasu namyśla się, czy obiekt jego uczuć jest właściwym wyborem i czy do siebie pasują. Musi mieć absolutną pewność w tej kwestii, ponieważ nienawidzi zmian w swoim życiu. Wyznaje zatem zasadę "aż po grób". Pragnie osoby, z którą będzie mógł rozpocząć stabilny i trwały związek małżeński. Nigdy nie spieszy się do niczego, tak więc i w tym przypadku będzie wolał dwa razy sprawdzić, zanim podejmie ostateczną decyzję (pamiętajmy, że w jego przypadku decyzje są rzeczywiście ostateczne). Z tego też powodu Bawoły mogą wydawać się osobami mało romantycznymi. Z drugiej jednak strony, jeśli się już raz zadeklarują, są całkowicie wierne, jednocześnie oczekując tego od partnera. To wróży bardzo dobrze w każdym związku. Bezinteresownie haruje ponad siły, by tylko zapewnić swojej rodzinie dobrze prosperujący, szczęśliwy i bezpieczny dom. Uważa bowiem, że tylko w takim domu dzieci będą mogły w spokoju dorastać. Niezwykłą parę mógłby stworzyć ze szczurem, małpą i kogutem.

Praca i kariera Bawoła
Trzy litery "u": utalentowany, uczciwy i uważny – za te właśnie cechy jest zwykle poważany w gronie współpracowników i kolegów z pracy. Bawół ma oko do szczegółów i do każdego zadania podchodzi w sposób metodyczny. Nawet najbardziej skostniałe procedury nie przeszkadzają mu w działaniach. Prawdopodobnie dlatego, że jest tak dobrze zorganizowany.
Hazard czy ryzykowne inwestycje giełdowe – to nie dla Bawoła. Woli bezpieczną lokatę bankową.

8 lutego 2016 roku (według kalendarza księżycowego) rozpoczyna się Chiński rok Małpy. >>> Horoskop chiński 2016

Na tę okoliczność pokusiłam się scharakteryzować moją rodzinkę, oczywiście z przymrużeniem oka. Ot! Zamiast rozwiązywać moje ulubione sudoku.

A co czeka Konia w 2016? 

A co czeka Bawoła w 2016?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...